8:30-9:15 הרשמה וכיבוד קל

מרכז המבקרים ע"ש ג'ורג' שרוט (ליד אולם הסנאט), מרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון

9:15-10:30 | מליאת פתיחה

אולם ג'ויה-קלייר זוננפלד, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

יו"ר המושב:
עו"ד ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד

דברי ברכה:

  • פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  • פרופ' אשר בן אריה, מנכ״ל מכון חרוב
  • מתנאל אביטבול, ישיבת בני עקיבא "אהל שלמה", נציג בני הנוער

 

מושב פתיחה: "שלום הילד בישראל – מבט לעתיד"

ח"כ גלעד ארדן
השר לביטחון פנים, שר ההסברה והשר לנושאים אסטרטגיים

ח"כ חיים כץ
שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים

ח"כ איילת שקד
שרת המשפטים

ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג
יו"ר האופוזיציה

10:30-12:00 | מושבים מקצועיים מקבילים

מושב ראשון

ילדים ורווחה: עשור של ילדים במעגל העוני- משימת חילוץ


מיקום:
אולם הסנאט ע"ש ו' א' מינקוף

מנחה: גב׳ דקלה אהרון-שפרן, כתבת לענייני חברה ורווחה, תאגיד השידור כאן

דוברים: 

  • ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), יו"ר הועדה לזכויות הילד
  • ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
  • גב' איריס פלורנטין, סמנכ"לית בכירה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
  • נציג/ת משרד האוצר
  • מר יובל סער-הימן, המחלקה לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בן גוריון
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף עירוני א', באר שבע

מושב שני

ילדים בסיכון ובסכנה: "על גאווה ודעה קדומה" – על נוער להט"ב כנוער בסיכון

 

מיקום: אולם ברקן (ב'), בית מינהל הסטודנטים ע"ש זלוטובסקי

מנחה: נדב בורנשטיין, עיתונאי, מגיש ״חי בלילה״, ערוץ 12

דוברים:

  • ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), חברה בוועדה לזכויות הילד
  • ד״ר גיא שילה, מרצה בכיר בבית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל-אביב
  • גב' גילה רונן, סגנית מנהלת השירות לנוער צעירות וצעירים, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
  • גב׳ טלי ידיד, מדריכה ארצית למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער, משרד החינוך
  • מר אריה גוטליב, מנהל השירות הפסיכו-סוציאלי, הבית הפתוח, ירושלים
  • מר יקי הרץ, מדריך בבית הפתוח, ירושלים
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף רבין, באר שבע

מושב שלישי

ילדים ובריאות:
הגיל הרך ואלף הימים הראשונים-שינוי בתפיסת השירותים לגיל הרך בחברה הבדואית


מיקום:
אולם אורן, כנסים א'

מנחה: מר רן רזניק, כתב ופרשן לענייני בריאות, ישראל היום

דוברים:

  • פרופ' איתמר גרוטו, משנה למנכ"ל משרד הבריאות
  • פרופ' פרנק אוברקלייד, מנהל המרכז לבריאות הילד בקהילה, בית החולים המלכותי לילדים במלבורן
  • גב' נעה בן דוד, מנהלת היחידה לגיל הרך, אשלים-ג'וינט
  • ד״ר פואד אלצאנע, עמותת גושן, רופא ילדים, מנהל מרפאה, שירותי בריאות כללית
  • מר ג'מאל אלקארנוואי, מנכ"ל עמותת "השחר החדש", רהט
  • נציג/ת בני הנוער, עמותת "השחר החדש", רהט

12:00-12:30 | הפסקה וכיבוד קל

מרכז המבקרים ע"ש ג'ורג' שרוט (ליד אולם הסנאט), המרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון

12:30-14:00 | מושבים מקצועיים מקבילים:

מושב רביעי

ילדים ומשפט:
זנות קטינים – ומדינת ישראל שותקת


מיקום:
אולם הסנאט ע"ש ו' א' מינקוף

מנחה: גב׳ לי ירון, כתבת רווחה, הארץ

דוברים:

  • ח"כ שולי מועלם-רפאלי, יו"ר סיעת הבית היהודי
  • עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים
  • השופט מוחמד אבו-פריחה, סגן הנשיאה, בית משפט השלום לנוער, באר שבע
  • ניצב משנה עו"ד מאיר-דב ברקוביץ' (ברקו), ראש מחלקת נוער ומשפחה, משטרת ישראל
  • גב' ציפי נחשון גליק, מנהלת השירות לנוער, צעירות וצעירים, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
  • גב' רעות גיא, מנהלת תחום קצה, עמותת על"ם
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף ו' ע"ש קוהל, באר שבע

14:00-14:45 | ארוחת צהריים

מושב חמישי

ילדים בסיכון ובסכנה:
עדים? חשופים? נפגעים? שינוי בתפיסת הילדים החיים בצל אלימות במשפחה


מיקום:
אולם ברקן (ב'), בית מינהל הסטודנטים ע"ש זלוטובסקי

מנחה: גב' אילנה קוריאל, כתבת ynet, ידיעות אחרונות

דוברים:

  • ד"ר תמר מורג, האוניברסיטה העברית בירושלים והמכללה למנהל, ראשון לציון
  • ד"ר בני ביילי, המכללה האקדמית גליל מערבי ומכון חרוב
  • רפ״ק נירה ראובני, קצינת פיקוח ובקרה, מדור נפגעי עבירה, משטרת ישראל
  • מר פנחס ויס, עו"ס משטרה, עיר ללא אלימות, בית"ר עילית
  • גב' צילית יעקובסון, יו"ר עמותת "בת-מלך"
  • גב' אירנה מעיין קודייב
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף ו', ע"ש קוהל, באר שבע

מושב שישי

ילדים ותקשורת: מקליד/ה…- על משפחתיות בעידן הסלולרי


מיקום:
אולם אורן, כנסים א'

מנחה: גב' שירית אביטן-כהן, כתבת פוליטית, מקור ראשון

דוברים:

  • ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), יו"ר השדולה למען המשפחה בישראל וחברת הועדה לזכויות הילד
  • גב' הילי חורב-קסוטו, מנכ"לית ערוץ הילדים
  • גב' שני דליות, המחלקה לתקשורת, אוניברסיטת בן גוריון
  • גב' אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם"
  • גב' עמית גנור, מנכ"לית עמותת "עתיד"
  • מר רועי סמנה, פסיכולוג קליני
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף ז' הרב תחומי רמות, באר שבע

15:45-16:00 | ארוחת צהריים

מרכז המבקרים ע"ש ג'ורג' שרוט (ליד אולם הסנאט), המרכז האוניברסיטאי ע"ש סמואל ומילדה איירטון

14:45-16:15 | מושבים מקצועיים מקבילים:

מושב שביעי

ילדים וביטחון פנים:
יוצרים מרחב בטוח – מניעה, טיפול ואכיפה בעבירות מין ופדופיליה במרחב הפיזי ובמרחב האינטרנטי


מיקום:
אולם הסנאט ע"ש ו' א' מינקוף

מנחה: גב׳ מאיה איידן, כתבת רווחה, חדשות ערוץ 10

דוברים:

  • ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), חבר הועדה לזכויות הילד
  • סנ"צ פנינה שימן, רמ"ד נוער, משטרת ישראל
  • גב' יעל מיטלמן, סגנית ראש מערך מאו"ר
  • רב כלאי טובה הלפמן, ראש תחום עברייני מין, שירות בתי הסוהר
  • השופט יניב בוקר, בית משפט השלום לנוער, באר שבע
  • גב' חוה לוי,  עו"ס ראשית לפי חוק הנוער טיפול והשגחה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים
  • נציג/ת בני הנוער, תיכון מקיף ז' רמות הרב תחומי, באר שבע

מושב שמיני

ילדים וקליטת עלייה: למידה מהצלחות ככלי לקליטה מוצלחת של ילדים עולים


מיקום:
אולם ברקן (ב'), בית מינהל הסטודנטים ע"ש זלוטובסקי

מנחה:  מר אמיר רוזנבליט, דובר מועצת העיתונות בישראל ודובר אוניברסיטת בן-גוריון

דוברים:

  • ח"כ ד"ר אברהם נגוסה (הליכוד),  יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות
  • פרופ' יונה רוזנפלד, חתן פרס ישראל לחקר העבודה הסוציאלית
  • מר אלכס קושניר, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה
  • השופטת אדנקו סבחת-חיימוביץ, בית משפט השלום , מחוז מרכז
  • גב' אדווה מלצר, מנהלת תוכנית "סיכויים", עמותת "ידידים"
  • צעיר עולה
  • נציג בני הנוער, ישיבת בני עקיבא אהל שלמה, באר שבע

16:15-16:45 | נעילה חגיגית